Jak estetycznie i funkcjonalnie urządzić kącik dla niemowlęcia

Czas przed narodzinami dziecka to nie tylko oczekiwanie na jego narodziny, ale także doskonały okres, aby odpowiednio przygotować się na przybycie nowego członka rodziny. Oprócz zakupu wózka i kompletowania niemowlęcej wyprawki, przyszli rodzice muszą także odpowiednio urządzić samodzielny pokoik lub kącik dziecięcy w swojej sypialni. Do niezbędnych elementów jego wystroju należą meble niemowlęce. Jakie mebelki warto kupić, aby stworzyć przytulny i funkcjonalny pokoik dla małego dziecka?

czytaj całość »
Pokoik dla niemowlaka

Przyjście na świat nowego członka rodziny jest jednoznacznym komunikatem: należy odpowiednio przygotować się, by go powitać. Wbrew stereotypom, mózg nawet tak młodego człowieka, jak niemowlaka, chłonie wiele informacji, które później przekładają się na jego funkcjonowanie. Dlatego też należy stworzyć odpowiednie warunki, w których mały człowiek będzie się rozwijać od pierwszych chwil. Niezwykle ważne jest, by odpowiednio wyposażyć pokoik dla niemowlaka tak, by był bezpieczny, a zarazem estetyczny i posiadał walory edukacyjne.

czytaj całość »
Urocza i stylowa - najlepsza lampa do pokoju dziecka

Przy urządzaniu pokoju dla dziecka, o oświetlenie należy zadbać z dużą troską. Górne oraz kinkiety dobrze jest uzupełnić o dodatkowe źródła światła. Lampka nocna to konieczność w dziecięcym pokoju. Najlepiej, jeśli będzie ona piękna i w estetyce odpowiedniej dla takiego miejsca. Musi także zapewniać odpowiednie oświetlenie, czyli spokojne i przyjemne.

czytaj całość »
Meble dla niemowląt

Narodziny dziecka to najważniejszy moment w życiu każdego rodzica. Jest to chwila niezapomniana, od tego momentu to właśnie w naszych rękach jest to, w jaki sposób wychowamy i będziemy czuwać nad jego rozwojem. Otóż ważnym aspektem już od wczesnych dni jest to, aby zapewnić niemowlęciu odpowiednie warunki. Na rynku polskim istnieje wielu producentów, którzy oferują nam odpowiedni asortyment, jeżeli chodzi o mebla dla niemowląt. Wszystko zależy od tego, jaki typ tych produktów preferujemy. Aczkolwiek nie podważalną kwestią jest fakt, iż najważniejszym elementem wystroju każdego niemowlęcego pokoju jest kołyska, bądź łóżeczko. Ważne jest, aby było one atestowane oraz spełniało wszystkie należyte normy bezpieczeństwa i wygody. Aranżując pokoik dla naszej pociechy powinniśmy zwrócić uwagę na to, żeby urządzać go tak, aby mebelki w miarę możliwości rosły razem z nim.

czytaj całość »
Kocyk zamiast kołdry - obowiązkowe wyposażenie łóżeczka

Wyprawka dla noworodka nastręcza młodym rodzicom wiele problemów. Wszystkie przedmioty wydają się niezbędne, a równocześnie wybranie odpowiedniej marki czy modelu sprawia, że kupujący są mocno zagubieni z powodu szerokiej oferty rynku. Nie wiedzą, na co szczególnie zwracać uwagę podczas zakupu oraz jakie są cechy dobrego produktu dla noworodka. Tymczasem to właśnie te decyzje w dużym stopniu kształtują pierwsze miesiące życia niemowlęcia.

czytaj całość »
Stylowe dodatki do pokoju dziecięcego.

W dzisiejszych czasach wiele ludzi dba o to, aby ich dziecko miały piękny i stylowy pokoik. To bardzo ważne, ponieważ każde dziecko chce czuć się dobrze w swojej przestrzeni. Rodzice wybierają coraz bardziej nowoczesne dodatki, aby pokój stał się piękny i funkcjonalny. Jak rodzice urządzają pokoiki dla dzieci?

czytaj całość »
Pokój dla noworodka

Pojawienie się w domu nowego członka rodziny wiąże się z dużymi emocjami – radością, wzruszeniem, ale nierzadko także ze sporym stresem. Rodzice, zwłaszcza przy pierwszym dziecku, mają pełno obaw i chcą zorganizować czas i przestrzeń wokół dziecka w taki sposób, aby otoczenie było przyjazne i bezpieczne, a aktywności proponowane dziecku rozwijały je wielokierunkowo.

czytaj całość »
Pokój z dziecięcych marzeń

Pokoje współczesnych dzieci są przede wszystkim bardzo różne. Małe i duże, kolorowe lub w stonowanych, pastelowych barwach, hołdujące zasadzie minimalizmu lub aranżowane w swobodnym stylu eklektycznym. Odmienność w projektowaniu oraz wyposażaniu dziecięcych wnętrz to zaleta. Dzięki temu każdy maluch może mieszkać w pokoju, skrojonym na jego potrzeby. A rodzice nie martwią się, że pomieszczenie to nie jest wystarczająco duże. Nawet malutki pokoik dziecięcy można bowiem wyposażyć praktycznie i stylowo.

czytaj całość »
Jak urządzić pokój niemowlęcy?

Pokój dla niemowlaka to jedna z najważniejszych rzeczy, którą przygotowuje się jeszcze przed narodzinami dziecka. Młodzi rodzice muszą sprostać zadaniu stworzenia przestrzeni przyjaznej dziecku. Warto dokładnie zaplanować to, jak będzie wyglądał pokoik niemowlaka oraz jakie sprzęty i akcesoria będą się w nim znajdowały.

czytaj całość »
Dekoracja pokoju dla dziewczynki, jak poprawnie dobrać ozdoby do pokoju dziecięcego?

Każdy, kto choć raz remontował mieszkanie, czy tez zmieniał całkowicie jego wystrój, wie, że jednym z najistotniejszych elementów mających wpływ na jego wygląd, są odpowiednio dobrane dekoracje. Pozwalają one na podkreślenie kolorów panujących w danym wnętrzu oraz sprawiają, że otoczenie staje się przytulniejsze i milsze dla oka. W dzisiejszych czasach ozdoby do pokoju dziecka to nie tylko dodatki. Funkcję ozdoby pomieszczenia pełnią bowiem także meble, które producenci wykonują właśnie z myślą o ozdobie dziecięcego kącika.

czytaj całość »
Aranżacje pokoju dziecięcego

Każdy rodzic prędzej czy później będzie musiał sprostać zadaniu, jakim jest aranżacja pokoju dziecięcego. Kolor jaki zostanie wybrany do pokoju jest kwestią indywidualną i decyzja powinna zostać podjęta przez rodziców. Jeżeli dziecko jest już w stanie samo zdecydować jaki kolor lubi to pozwólmy mu mieć wpływ na wygląd jego własnego pokoju. Od początku życia dziecka ważna jest aranżacja pokoju dziecięcego. Istotne jest prawidłowe rozmieszczenie łóżeczka, stolika, biurka, komody czy szafy. Pokój musi być dla dziecka bezpieczny oraz funkcjonalny.

czytaj całość »
Kołderka dla niemowlaka

Kołderka dla niemowlakaPrzygotowując się na przybycie Twojego dziecka, chcesz zadbać o to by miało wszystko co jest niezbędne w pierwszych dniach. Już przed porodem przyszli rodzice kupują wózek, łóżeczko, materacyk i ciuszki, a to tylko początek potrzebnych rzeczy. Przy wyborze każdego elementu kierujemy się najlepszą jakością oraz bezpieczeństwem - w końcu każdy rodzic chce, aby ich dziecko miało to co najlepsze oraz było bezpieczne. Starannie dobierasz wszystkie elementy do pokoiku lub wyznaczonego kącika dla dziecka. Jednym z tych elementów jest kołderka dla niemowlaka. To dzięki niej Twoja pociecha będzie mogła spać spokojnie i komfortowo.

czytaj całość »
Wystrój pokoju dziecięcego

Urządzenie pokoju dziecięcego nie należy do czynności "dziecinnie prostej". Jest to skomplikowany proces, ponieważ musimy dostosować wnętrze pokoju do wieku dziecka, jego potrzeb, ale także stworzyć mu kreatywną przestrzeń, która da mu możliwość ciągłego rozwoju.

czytaj całość »
Stylowy pokój dziecięcy

Pokój dziecięcy to pomieszczenie, które przede wszystkim powinno być dostosowane do potrzeb malucha. Najważniejsza jest więc jego wygoda oraz upodobania, które zawsze warto wziąć pod uwagę, planując aranżację wnętrza. W ostatnich latach dużą popularnością cieszy się styl francuski, nazywany także prowansalskim, który doskonale sprawdza się nie tylko w kuchni czy salonie, ale odpowiednio zaadaptowany: także w pokoju dziecięcym.

czytaj całość »
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl