Wystrój pokoju dziecięcego

Aranżacja pokoju dziecięcego nie należy do czynności "dziecinnie prostej". Jest to skomplikowany proces, ponieważ musimy dostosować wystrój pokoju dziecięcego do jego wieku i potrzeb, ale także stworzyć mu kreatywną przestrzeń, która da mu możliwość ciągłego rozwoju.

Każdy rodzic zna swoje dziecko najlepiej i to on powinien decydować o tym, jak pokój dziecka będzie wyglądał. Dziecko musi się w nim czuć pewnie, swobodnie i bezpiecznie. Jest to miejsce gdzie będzie się bawić, uczyć się oraz odpoczywać. Pokój dziecka należy zaprojektować uwzględniając jego indywidualne preferencje, ponieważ to co podoba się większości nie oznacza, że każde dziecko będzie się czuło dobrze w takim wnętrzu. Podczas urządzania pokoju dziecka puśćmy wodze fantazji, ale także pamiętajmy, aby pokój dziecka był funkcjonalny. To musi być pokój, który łączy miejsce spania i miejsce największych marzeń dziecka.

Niemowlę

Wystrój pokoju dziecięcego jest niezwykle ważny już od pierwszych chwil życia. Zazwyczaj pokój dziecka projektuje się przed porodem. Tutaj ważnym czynnikiem jest znajomość płci dziecka - to pozwoli nam dopasować pokój do chłopca lub dziewczynki. Niezbędne elementy dla niemowlaka to łóżeczko z wyposażeniem, komoda do przechowywania ciuszków i akcesoriów oraz przewijak. Ściany w kolorze różu czy błękitu? Nie ograniczajmy się do tych dwóch kolorów. Jest pełno pomysłów a inspiracje są na wyciągniecie ręki - chociażby w internecie. Postawmy na kolory pastelowe, niezbyt intensywne, ponieważ niemowlę bardzo mocno odbiera bodźce zewnętrzne. Wiele kolorów dostarczą im zabawki, które z czasem zapełnią pokój maluszka.

Dziecko

Wnętrza pokoi dziecięcych muszą być dostosowane do ich zainteresowań i hobby. Dziecko już w wieku 5 lat wie co lubi i tym powinniśmy się sugerować. Wystrój pokoi dla dzieci jest niezwykle ważny - to one będą w nim przebywać, dlatego też muszą czuć się częścią tego miejsca. Jeżeli Twój syn lubi piłkę nożną to postaw na dodatki z takim motywem, a jeżeli córka fascynuje się światem wodnym dodaj obrazy lub naklejki z kilkoma rybkami. Dzięki temu okażemy szacunek dla zainteresowań naszych pociech. W pokoju dla większego dziecka postawmy na kolory, które wpłyną na zachowanie dziecka. Pamiętajmy, że żywe kolory pobudzają dziecko a delikatne uspokajają. Powinniśmy zadbać o kącik przeznaczony do nauki - tutaj ograniczmy dodatki, aby dziecko mogło się skupić na zadaniach. Dodatki pozwolą na aranżację pokoi dla dzieci. Dobrym pomysłem są miłe w dotyku dywaniki lub obrazy, modne naklejki na ścianę lub fototapety, które całkowicie zmieniają wystrój wnętrza pokoi dziecięcych. Pomysły są nieskończone a ogranicza nas tylko wyobraźnia. Dobrym pomysłem jest poproszenie dziecka o pomoc w aranżacji pokoju dziecięcego. Dziecko poczuje się docenione i jeżeli uwzględnisz jego pomysły to zwiększysz jego pewność siebie. W taki sposób kształtujemy charakter i osobowość dziecka.

Nastolatkowie

Dzieci już nie są małe i nieświadome. Teraz w pokoju zwiększa się powierzchnia przeznaczona do nauki a zmniejsza kącik zabaw. W takim wieku lokator sam może określić jak ma wyglądać jego pokój i co ma się w nim znajdywać.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl