Sen i karmienie w pierwszych miesiącach życia Maluszka – niezbędne akcesoria!

Wszyscy rodzice chcą, aby ich niemowlęta dobrze spały i miały apetyt. Nasze optymistyczne wyobrażenia często nie sprawdzają się tak od razu. Pierwsze chwile mamy i dziecka to poznawanie siebie nawzajem. Każda mama chce dla swojego Maleństwa jak najlepiej, dlatego zaopatruje się w komfortowe akcesoria dla dziecka, które umilą czas snu i karmienia.

Pierwsze tygodnie w domu

Dla noworodka pierwsze tygodnie życia są intensywnym poznawaniem otoczenia. Jako rodzice musimy pamiętać, by zbudować poczucie bezpieczeństwa Maleństwa. Jedni opiekunowie są zwolennikami przyjęcia pewnego harmonogramu dnia i działania według ustalonych zasad. Inni natomiast wolą odczytywać pragnienia Maluszka i odpowiadać na zawołania. W przypadku działania według harmonogramu dnia ustalane są godziny karmienia i snu, tak by wypracować u dziecka rytm dobowy. Zwolenników i przeciwników znajdziemy niezależnie od tego w jaki sposób zdecydujemy się postępować.

Jedno wiemy na pewno, noworodki potrzebują snu, ale kwestią indywidualną jest realizowanie tej potrzeby. Pora dnia nie ma znaczenia, noworodki generalnie przesypiają około 16 godzin na dobę, czasami więcej, a czasami mniej. Częstotliwość i długość snu może się różnić z tygodnia na tydzień i jest to prawidłowy sen Maleństwa.

Komfortowy sen

Dziecko samo reguluje sobie rytm dobowy i czas spania. Łóżeczko to najważniejszy mebel w pokoju noworodka. My jako opiekunowie wybierzmy akcesoria, które będą przede wszystkim bezpieczne dla Maleństwa. Polecamy wybierać akcesoria w jednolitej stonowanej kolorystyce. Zacznijmy od wyboru ochraniacza, który wyścieli boki łóżeczka i wprowadzi wspaniały przytulny wystrój. Kolejnym krokiem jest wybranie pościeli, która będzie zapobiegać przegrzewaniu, a jednocześnie ogrzeje nasze niemowlę. W naszym sklepie znajdą Państwo różne modele pościeli i prześcieradeł. Każdy model posiada certyfikat Oeko-Tex® Standard 100, wszystkie pościele są miękkie i delikatne dla skóry niemowlęcia.

Dla małych księżniczek możemy wybrać pościel w kolorach pudrowego różu, a dla małych książąt w odcieniach błękitu. Sen niemowlęcia w tak przygotowanym łóżeczku musi być spokojny i komfortowy. 

Czego potrzebujemy do karmienia?

Maluszek dobrze wie, kiedy jest głodny. Sygnalizuje to swoim płaczem i wyraźnym niepokojem. Jego niewielki brzuszek potrzebuje jedzenia mniej więcej co 3-4 godziny. Jako rodzice musimy być dobrymi obserwatorami, a nauczymy się odczytywać kiedy dokładnie nasze dziecko jest głodne. Kiedy nadchodzi pora karmienia, niezależnie od tego czy karmimy piersią czy butelką ułożenie Maleństwa będzie bardzo ważne. W takim przypadku polecane są poduszki do karmienia, które ułatwią stabilne i bezpieczne podtrzymanie dziecka i ułatwią karmienie. W naszym sklepie znajdziecie kilkanaście różnych modeli poduszek do karmienia. Wybór koloru, będzie zależał od upodobań mamy.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl