Przewijaj komfortowo, czyli jak wybrać najlepszy przewijak?

Każdy rodzic doskonale wie, że przy dziecku, zwłaszcza tuż po narodzinach, najważniejsza jest dobra organizacja. Opieka nad Maluszkiem wymaga sporego zaangażowania, dlatego warto ułatwiać sobie codzienne funkcjonowanie. Bez wątpienia, niezbędnym pomocnikiem będzie wygodny przewijak.

Pierwsze tygodnie z dzieckiem opierają się głównie na karmieniu, przewijaniu i usypianiu. Noworodek potrafi pić mleko kilkanaście razy w ciągu doby, a pieluszka błyskawicznie się zapełnia. Warto zatem zadbać o to, by przewijanie Malucha przebiegało sprawnie i było wygodne dla obu stron.

Przewijaj wygodnie i komfortowo 

Przewijanie Maluszka na kanapie czy na dywanie nie jest najlepszym rozwiązaniem. Po pierwsze, nie jest to zbyt wygodna opcja, a po drugie istnieje spore ryzyko zabrudzenia powierzchni, na której przebieramy dziecko. Ważne jest również to, że po porodzie mama nie powinna nadmiernie przeciążać kręgosłupa. A zatem wygodny, umieszczony na odpowiedniej wysokości przewijak powinien znacznie ułatwić życie. 

Nie ma co do tego wątpliwości, że podczas przewijania dobrze jest mieć pod ręką wszystkie niezbędne akcesoria. Szczególnie początkujący rodzice powinni zorganizować sobie specjalną przestrzeń do pielęgnacji noworodka. Powinny się w niej znaleźć wszystkie potrzebne produkty, między innymi pieluchy, wilgotne chusteczki czy krem przeciw odparzeniom.  To, jak zorganizujemy tę przestrzeń, w dużej mierze uzależnione jest od rodzaju przewijaka, który wybierzemy. 

Jaki przewijak wybrać? 

W ofercie znajdziemy sporo różnorodnych przewijaków. Do wyboru mamy między innymi:

  • Przewijak – nakładka na łóżeczko – to wygodne rozwiązanie. Tego typu przewijak wystarczy umieścić na łóżeczku i bezpiecznie przewinąć Malucha. Usztywniona nakładka pokryta jest specjalną ceratką, którą łatwo utrzymać w czystości. Nakładki dostępne są w dwóch rozmiarach. Po użyciu można ją zdjąć i schować, na przykład pod łóżeczkiem. Wadą tego typu rozwiązania jest to, że każdorazowo trzeba umieszczać przewijak w odpowiednim miejscu, a potem go zdejmować. To może nieco utrudniać cały proces pielęgnacji.

  • Przewijak na ścianę – bardzo praktyczne rozwiązanie. Przewijak naścienny można zamontować na dowolnej wysokości. Najczęściej posiada specjalne półeczki, na których można przechowywać niezbędne akcesoria. W ofercie znajdziemy również składane modele, dzięki czemu oszczędzamy sporo miejsca. Warto jednak dodać, że przewijak naścienny nie prezentuje się zbyt atrakcyjnie, więc jeśli zależy Ci, by pokój Maluszka był wyjątkowy, wybierz inny rodzaj przewijaka.

  • Komoda z przewijakiem – taki ekskluzywny mebel nie tylko umożliwi wygodne przewijanie, ale również będzie stylową ozdobą pokoiku dziecka. Tego typu przewijak jest wyjątkowo stabilny. Na komodzie możemy ułożyć wszystkie potrzebne produkty do pielęgnacji. Najczęściej przewijak można bez trudu zdemontować, dzięki czemu mebel posłuży dziecku przez długi czas. 

  • Stół do przewijania – wolnostojący mebel, wyposażony w półki (czasem również kółka). Umożliwia wygodne, stabilne i bezpieczne przewijanie Malucha. Niełatwo jednak znaleźć w ofercie stoły do przewijania o ciekawym wyglądzie. 

  • Mobilna mata do przewijania – można ją wykorzystać w różnych warunkach. Wystarczy położyć ją na kanapie, dywanie czy na stabilnym meblu. Wykonana jest z miękkiego materiału, zwykle pokryta wodoodporną ceratą. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest mata z miękkim welurem wewnątrz. Tego typu rozwiązanie zapewni najwyższy komfort Maluszkowi. 

Wybór przewijaków, jak widać, jest bogaty. Warto dostosować go do własnych potrzeb oraz możliwości. Nie zapominajmy jednak, że przewijak nie tylko musi mieć praktyczne zastosowanie. Może być również ekskluzywnym dodatkiem. Dla podniesienia komfortu własnego oraz Maluszka przewijak może okazać się absolutnie niezbędny.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl