Przechowywanie w pokoju dziecka – o czym warto pamiętać?

W pokoju dziecka przechowuje się wiele różnych przedmiotów – to nie tylko ubranka czy dodatki, ale również zabawki, książki, kosmetyki, przybory szkolne, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich. Jak możemy uprościć przechowywanie tych wszystkich rzeczy?

Im więcej rzeczy w pokoju dziecięcym, tym większy bałagan? To wcale nie jest regułą! Najważniejsze to dobranie takiego wyposażenia, aby przechowywanie w pokoju dziecka było łatwe i wygodne. Wtedy każdy przedmiot będzie mógł mieć swoje właściwe miejsce, więc jego znalezienie nie będzie zajmowało dużo czasu. Co więcej, także sprzątanie stanie się wtedy o wiele szybsze! 

Właściwe meble to podstawa

Przede wszystkim do pokoju dziecięcego należy dobrać odpowiednie meble, które ułatwią przechowywanie. Powinny zapewniać odpowiednią przestrzeń na wszystkie przedmioty, zarówno te dostępne dla dziecka, jak i dla rodzica.

Nawet w mniejszym pokoiku dziecięcym można uzyskać właściwą przestrzeń do przechowywania. Warto wtedy wybierać pojemne komody i szafy, wiszące półki, łóżeczko z dodatkowymi szufladami ułatwiające porządkowanie rzeczy. 

Jeśli chcemy ułatwić dziecku korzystanie z mebli, wybierajmy te z łatwo dostępnymi półkami, na których można umieścić wyjmowane pojemniki. Wtedy maluch będzie mógł wyjąć cały pojemnik z szafki, aby znaleźć odpowiednią zabawkę albo łatwiej posprzątać bałagan w swoim pokoju. 

Akcesoria ułatwiające przechowywanie

Bardzo pomocne będą także dodatkowe, wolnostojące pojemniki, które pomogą w posortowaniu przedmiotów. Tutaj do wyboru także mamy wiele interesujących propozycji, na przykład takie pojemniki jak skrzynia na zabawki, plastikowe i tekturowe pudełka, wiklinowe kosze o różnych kształtach i pojemnościach. 

Generalnie, im więcej dodatkowych pojemników do przechowywania, tym lepiej, ponieważ wtedy każdy przedmiot znajdzie odpowiednie miejsce dla siebie. Przykładowo, w jednym pojemniku mogą być przechowywane lalki, w innym ich ubranka, w kolejnym przybory do malowania czy też kolorowanki. Dodatkowo, aby przechowywanie było prostsze, pojemniki można opisać.

Przechowywanie może być stylowe!

Dobranie odpowiednich mebli i pojemników do przechowywania wcale nie musi oznaczać, że pokój dziecka nie będzie prezentował się stylowo. Wprost przeciwnie! Dzięki nim cała przestrzeń może wyglądać jeszcze bardziej szykownie!

Do modnych obecnie wnętrz w stylu skandynawskim można dopasować takie dodatki jak skrzynia biała, kosze z naturalnej wikliny, pojemniki z litego drewna. Tanim wyborem będą także pojemniki plastikowe, które można dopasować do każdego stylu aranżacji wnętrza.

Do wyboru mamy wiele różnych kolorów i wzorów mebli i pojemników, dlatego można stworzyć z nich wtedy przyjemną dla oka kompozycję.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl