Otulacze bambusowe – absolutny hit!

Przez długi czas w sprzedaży znajdowały się tylko pieluszki tekstylne wykonane z bawełny. Teraz oprócz nich do dyspozycji mamy również te bambusowe. Co warto wiedzieć na ich temat!

Obecnie na polskim rynku pieluchy bambusowe są absolutnym hitem – wybiera je coraz więcej rodziców, którzy poszukują alternatywy dla tradycyjnych pieluch bawełnianych. Jakie są główne właściwości pieluch bambusowych?

Bambus – wielofunkcyjna roślina

Bambusy to wieloletnie rośliny o drewniejących łodygach, które przede wszystkim spotykane są w Azji. Znany jest w szczególności ze swojego błyskawicznego wzrostu.

Drewno bambusowe posiada bardzo szerokie zastosowanie, między innymi jako materiał do stawiania domów, wyrobu mebli, podłóg, dekoracji.

Także włókna bambusowe używane są przy produkcji tekstyliów. Są podobne do włókien bawełny, ale posiadają dodatkowe właściwości, którymi bawełna nie może się pochwalić.

Właściwości tkaniny bambusowej

• jest bardzo przyjemna w dotyku, miękka i delikatna, dlatego tkaniny bambusowe nazywane są także jedwabiami bambusowymi
• posiada naturalne właściwości antyalergiczne oraz antygrzybiczne, hamując rozwój groźnych drobnoustrojów, dlatego jest bezpieczna w używaniu przez dzieci
• bardzo dobrze chłonie wodę – wchłania ją o około 60% lepiej niż bawełna
• zatrzymuje szkodliwe promieniowanie UV emitowane przez słońce, zapobiegając poparzeniom słonecznym
• posiada właściwości termoregulacyjne – szczególnie podczas większych upałów daje uczucie chłodzenia
• jest wytrzymała i trwała, dobrze zachowuje kolor nawet po wielu praniach

Te właściwości powodują, że otulacze bambusowe to bardzo dobra alternatywa dla pieluch bawełnianych!

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl