Niezbędne akcesoria na pierwsze miesiące z niemowlakiem!

Okres ciąży to dziewięć miesięcy oczekiwań na wspaniałą małą istotkę, która pojawi się w naszej rodzinie! W tym czasie jako przyszli rodzice mamy wiele emocji związanych z przygotowaniami na przyjście na świat naszego dziecka. Wielu z nas zastanawia się jakie akcesoria będą przydatne w opiece nad Maleństwem? Jako eksperci podpowiadamy jak się przygotować by nic nas nie zaskoczyło.

Wyprawka dla niemowlaka

Zanim Maleństwo przyjdzie na świat jednym z przyjemnych wyzwań jest skompletowanie całej wyprawki dla dziecka. Przyszli rodzice starają się przygotować bezpieczny pokój dla dziecka, który będzie piękny a zarazem funkcjonalny i ułatwi opiekę nad niemowlakiem.
Przy kompletowaniu wyprawki dla naszego dziecka warto uwzględnić jakie akcesoria będą potrzebne w opiece nad noworodkiem przez pierwsze dni po narodzinach i które spakować w torbę do szpitala. W planie zakupowym warto też zaplanować jakie produkty będą czekać w pokoju dziecka na powrót do domu. Od czego rozpocząć kompletowanie wyprawki?

Jakie akcesoria wybrać do wyprawki?

Na wstępie warto zadać sobie pytanie co noworodek robi w ciągu doby? Odpowiadając na to pytanie wiemy, że główne zajęcie naszej pociechy to spanie i jedzenie. W pierwszych tygodniach jest również potrzeba częstego przebierania Maleństwa i zmiany pieluszki. Znając potrzeby niemowlęcia wiemy na jakie produkty zdecydować się na początek. Jako rodzice chcemy zapewnić dla dziecka akcesoria do snu, karmienia i przewijania. Z produktów które kupimy skorzysta nasze dziecko, ale również my-rodzice.

Wyprawka do szpitala

Większość dzieci przychodzi na świat w szpitalu, dlatego co zapakować na wyprawkę do torby do szpitala to pierwsze wyzwanie dla przyszłej mamy. Dziecko po narodzinach w pierwszych dobach nie ma jeszcze dobrze wykształconej termoregulacji, dlatego łatwiej się będzie dziecku wyziębiać. Musimy zadbać o ciepłe akcesoria do snu by zapewnić spokojny sen naszej pociechy. Kocyk to podstawowy produkt, który na pewno przyda się do okrycia naszego dziecka. Becik to „must have” każdej wyprawki do szpitala. Z doświadczenia wielu mam wiemy, że najlepiej zabrać ze sobą kocyk i becik i na zmianę otulać dziecko. Delikatny i ciepły materiał otuli nasze dziecko, które poczuje się bezpiecznie jak w brzuchu mamy. Z pewnością przyszłej mamie przyda się poduszka do karmienia. Doradca laktacyjny obecny na oddziale nauczy jak korzystać z poduszki by prawidłowo karmić Maleństwo.

Jak zadbać o zdrowy sen naszego dziecka?

Wyspane dziecko to szczęśliwe dziecko! Sen sprzyja wypoczynku całego organizmu, szczególnie regeneracja istotna jest dla rozwoju układu nerwowego. Dzięki sennemu odpoczynkowi nasze Maleństwo ma siłę na aktywności i uczenie się nowego świata. Aby zapewnić komfort snu naszej pociechy powinniśmy dobrać odpowiednie okrycie do spania. Dla noworodka najlepszym wyborem będzie becik. Otulając maleńkie dziecko becikiem typu rożek zaspokajamy jego potrzebę bliskości i ciepła. Dodatkowym atutem dla nas jako rodzica jest sztywność becika, dzięki czemu pewniej czujemy się nosząc noworodka. W kolejnych tygodniach idealnie do spania sprawdzi się śpiworek oraz kocyk. Śpiworek zapewni spokojny i bezpieczny sen nocny, a kocyk pozwoli ogrzać niemowlę podczas krótkich dziennych drzemek. Myśląc o śnie na myśl przychodzi również pościel dziecięca. Idealnie dobrane do materaca prześcieradło z gumką, płaska poduszka i ciepła kołdra wypełnią łóżeczko dziecięce. Wiele kilkumiesięcznych niemowląt wprost wędruje po łóżeczku we śnie. Jako rodzice nie mamy możliwości nad tym zapanować, ale możemy zapewnić ochronę przed obijaniem się o szczebelki i zakupić ochraniacze do łóżeczka.

Sprawne przewijanie

Niezbędne w opiece nad niemowlakiem jest przebieranie i przewijanie Maleństwa. Przede wszystkim powinniśmy wygospodarować swobodną przestrzeń na te czynności. Niewielka część pokoiku dziecka w której umieścimy przewijak – może być to komoda z przewijakiem czy mobilna mata rozłożona na łóżku, zapewnią nam komfort. Akcesoria higieniczne potrzebne przy przewijaniu można umieścić w organizerze, dzięki czemu będziemy mieć zawsze porządek i wszystko „pod ręką”. Przewijanie to czynność którą jako rodzice dziennie wykonujemy kilkukrotnie, dlatego zadbanie o nasz komfort jest równie ważny co komfort Maluszka.

Karmienie

Żywienie dziecka w pierwszych miesiącach życia ma kluczowy wpływ na rozwój naszych preferencji żywieniowych w przyszłości. Jedzenie dla dziecka to nie tylko zaspokajanie podstawowej potrzeby głodu, to bliskość z opiekunem, potrzeba ssania, a później również poznawanie świata przez smak i dotyk. Aby móc prawidłowo karmić piersią czy butelką potrzebne jest dobre podparcie dziecka. Poduszka do karmienia to niezbędny produkt w pokoju dziecka zapewniający tą stabilność. Natomiast przy rozszerzaniu diety podając nowe pokarmy spotykamy się z dużym „bałaganem”. Pomocne wtedy okazują się być śliniaki zabezpieczające ubranka naszych pociech. Zadowolona umorusana buźka w marchewce to wspaniały widok dla każdego rodzica!

Odpowiadając na potrzeby niemowląt jesteśmy w stanie odpowiednio dobrać akcesoria do wyprawki. Proponowane produkty pozwolą cieszyć się chwilami z dzieckiem od pierwszych chwil po narodzinach. Warto zwrócić uwagę, że rekomendowane akcesoria posłużą nam na dłużej i będą przydatne w cudownych pierwszych miesiącach bycia razem.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl