Niezbędne akcesoria do karmienia!

Pierwsze karmienie noworodka wywołuje u młodej mamy wiele emocji. Jako przyszli rodzice poszukujemy akcesoriów, które ułatwią nam prawidłowe karmienie dziecka, już od chwili narodzin. Czym kierować się przy zakupie akcesoriów do karmienia niemowląt? Na te i inne pytanie odpowiadamy w poniższym poradniku!

Karmienie w pierwszym półroczu!

Zgodnie z rekomendacjami przez pierwsze sześć miesięcy niemowlę karmione być powinno wyłącznie mlekiem. Jedzenie w tym czasie to nie tylko zaspokojenie potrzeby głodu dziecka, to również bliskość z opiekunem czy potrzeba ssania. Niezależnie czy karmimy naturalnie czy podajemy mleko modyfikowane, aby prawidłowo Maleństwo nakarmić przydatna będzie poduszka do karmienia. Poduszka znacznie zwiększa wygodę i to zarówno dziecka, jak i karmiącej jej mamy. Zapewnia dobrą stabilność niemowlęcia. Rogal polecamy spakować już do wyprawki do szpitala. Od pierwszych godzin będziemy miały możliwość nauczenia się dostawiania dziecka do piersi, a w sytuacji karmienia niemowlęcia butelką, zapewni dobre potrzymanie dziecka i umożliwi bezpieczne nakarmienie. Atutem poduszki do karmienia może być również to, że stanowi nietuzinkową dekorację w pokoju naszej pociechy. Zakup tego typu akcesoriów jest szczególnie ważny, jeżeli to nasze pierwsze dziecko i nie mamy żadnych wcześniejszych doświadczeń z karmieniem. Poduszka znacznie nam to zadanie ułatwi.

Rozszerzamy dietę niemowlaka!

Bardzo szybko nam rodzicom mijają pierwsze miesiące z dzieckiem. Po skończonych sześciu miesiącach życia Maluszka rozpoczynamy przygodę z rozszerzaniem diety. Czas rozszerzania diety jest niesamowitym doświadczeniem dla dziecka, jednak poznawanie smaków i nauka jedzenia to również bałagan z którym my mamy musimy się zmierzać. Podając nowe pokarmy nie zawsze trafiają one do buźki naszego dziecka i wszystko dookoła umorusane jest w jedzeniu. W takich sytuacjach niezbędne będą śliniaki. Zabezpieczą ubranka naszych pociech! Umorusane buźki w marchewce i buraku? Oczywiście, że tak, ale ubranko będzie czyste!
U trochę starszych maluszków, które lubią wziąć przekąskę do rączki, dobrym pomysłem będzie zakładanie im śliniaczków, jako część garderoby nawet na cały dzień. Przed zakupem zwróćmy uwagę na sposób, w jaki zapinane są śliniaczki dla niemowląt. Bardzo wygodne jest zapinanie na napy, a niekoniecznie na rzep, który jest tak bardzo popularny. Napy w porównaniu do rzepa są ciche i nie podrażnią delikatnej skóry Maluszka przy szyi. Dzieci z reguły nie lubią modeli zakładanych przez głowę z rękawkami lub zawiązywanych sznureczkiem z tyłu. Zakładanie takich śliniaków czasem bywa niewykonalne, przy ruchliwym niemowlaku. Jakie śliniaki wybrać? Idealne będą przyjemne w dotyku śliniaczki frotte lub wykonane z wysokiej jakości bawełny. W przypadku ubrudzenia, zmienimy tylko śliniak na nowy, a Maluch nie będzie musiał być przebierany. Dobrze wiemy jakie wszystko dookoła jest ciekawe i nasze pociechy zwyczajnie „nie mają czasu” na przebieranie ;). Śliniak dodatkowo będzie ozdobą całego zestawu garderoby.
Decydując się na śliniaki dla niemowląt i małych dzieci, wybierzmy rozwiązanie wygodne zarówno dla nas jak i naszej pociechy. Polecamy modele które będą cieszyły oko, delikatne bez zbędnych wzorów.

Żywienie dziecka w pierwszych miesiącach życia ma kluczowy wpływ na rozwój ich preferencji żywieniowych w przyszłości, pamiętajmy o tym i podawajmy dzieciom różnorodne posiłki. Akcesoria które wybierzemy przy dobieraniu produktów do wyprawki będą wspierały nas i nasze pociechy w okresie rozszerzania diety. Nakarmione dziecko to szczęśliwe dziecko, a z akcesoriami które ułatwiają karmienie również i szczęśliwy rodzic!

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl