Minimalistycznie i wspierająco

Pokój dziecięcy, chociaż często kojarzony z nadmiarem ilości zabawek i kolorów, wcale nie musi kojarzyć się z przepychem. Bardzo ważne wręcz, aby był miejscem, w którym Maluszek będzie mógł zarówno dobrze się bawić, jak i uspokoić i wyciszyć po całym dniu.

Harmonia w pokoju dziecięcym

Nadmiar bodźców źle wpływa na rozwój Maluszków, dlatego, aby uniknąć chaosu we wnętrzu, należy zadbać o parę kwestii. Pierwszą jest odpowiedni dobór kolorów wśród mebli i zabawek. Kiedy będzie ich zbyt dużo bądź w przypadku, kiedy okażą się zbyt intensywne, Maluszek może mieć problem ze skupieniem się. Dlatego właśnie warto zdecydować się na pastelowe, stonowane kolory błękitu, pudrowego różu bądź szarości, które królują obecnie w trendach wnętrzarskich. Można postawić na jedną barwę lub dowolnie je ze sobą mieszać, ponieważ dzięki spokojnym odcieniom, nie ,,gryzą” się i tworzą spójną całość.

Idealne zestawienia

Podczas urządzania pokoju dziecięcego, ciekawym rozwiązaniem jest połączenie paru akcesoriów, które stworzą harmonijną kompozycję. Przede wszystkim we wnętrzu powinien panować ciepły i dyskretny nastrój, dlatego istotne jest odpowiednie oświetlenie. Z pewnością zapewni je stylowa lampka z kolekcji La Petit Cheverny w szare mini kwadraciki. Można postawić ją na przykład na rewelacyjną półeczkę w kształcie hetmana szachowego w kolorze szarym. Estetyczne wykonanie lampki oraz półeczki, biała kokarda i odcienie szarości nadadzą wnętrzu przytulnego charakteru. Rewelacyjnym sposobem na wyposażenie pokoju dziecięcego jest również wyjątkowy szary dywan z pomponikami, który oprócz funkcji dekoracyjnej, będzie idealny do zabawy. Przełamując kolory szarości, obok dywanika można położyć pikowany worek na zabawki, w kolorze błękitu bądź pudrowego różu. Maluszek po zakończonej zabawie na dywanie będzie mógł od razu schować swoje skarby do worka.

Minimalistyczne rozwiązania są bardzo cenione, jeśli chodzi o prawidłowe wspieranie rozwoju Maluszków, którym należy zapewnić spokojne i wspierające warunki rozwoju. Nie trzeba wiele. Wystarczy parę współgrających ze sobą gadżetów, aby pokój Malucha był jego prawdziwą oazą spokoju i centrum twórczej zabawy.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl