Łóżeczko czy kosz mojżesza?

W oczekiwaniu na wyczekiwane Maleństwo rodzice stają przed wyzwaniami. Muszą podjąć decyzję na jaką wyprawkę się zdecydować, by zapewnić dziecku wszystko co potrzebne. Pierwszym pytaniem na które trzeba sobie odpowiedzieć to gdzie dziecko będzie spało? 

Zadbaj o spokojny sen

Decyzję o wyborze łóżeczka dla Maluszka musimy podjąć po zdecydowaniu się, w którym miejscu niemowlę będzie spało. Najczęściej wybieranym pokojem jest sypialnia rodziców, by od samego początku móc jak najlepiej opiekować się Maleństwem. Szczególnie, gdy w nocy dziecko wiele razy się budzi na karmienie. Niemowlę na początku swojego życia głównie spędza czas w ramionach rodziców oraz właśnie w miejscu do spania. Musimy zadbać o poczucie bezpieczeństwa swojej pociechy.

Jak wyposażyć nasze sypialnie? Na jaki mebel dla dziecka się zdecydować?

Mamy do wyboru klasyczne łóżeczko dziecięce oraz kosz mojżesza.

Łóżeczko dziecięce dzięki swojemu rozmiarowi zajmie o wiele więcej miejsca niż kosz mojżesza. Łóżeczko to mebel na który decydujemy się o wiele częściej. Jego ogromną zaletą jest fakt, że posłuży przez pierwsze lata życia dziecka. Mebel dostosowywany jest do wieku dziecka. Na samym początku materac podniesiony jest ku górze. Ułatwia to dostęp do maleństwa i bezpiecznie pozwala na podnoszenie i odkładanie pociechy. W chwili kiedy dziecko rośnie, zaczyna już siedzieć i stawać na nóżki opuszczamy materac na dół. Tworzymy wówczas bezpieczną przestrzeń naszemu maluszkowi. Przy starszych dzieciach, gdy już chodzą polecamy zdemontować przygotowane do tego szczebelki, by dziecko mogło samo opuszczać łóżeczko po odpoczynku. Należy pamiętać by w pierwszych tygodniach życia unikać umieszczania w nim pluszowych zabawek, pieluszek czy ubranek. Niech to będzie prosta i bezpieczna przestrzeń na odpoczynek dla Maleństwa.

Kosz mojżesza z kolei stwarza podobne warunki do tych, które panowały w brzuchu matki. Jest to mebelek, który posłuży tylko w pierwszych miesiącach życia dziecka.

Dlaczego kosz Mojżesza jest uwielbiany przez mamy? Wysokie boki zaciemniają światło, a ścianki, które znajdują się blisko dziecka zapewniają poczucie bezpieczeństwa.

Dodatkowym atutem jest niewielki rozmiar kosza, który można ustawić w dowolnym miejscu. Dużą zaletą jest możliwość mobilności kosza. Śpiące dziecko może nam towarzyszyć nawet w kuchni podczas posiłku.

Jako specjaliści chcielibyśmy podpowiedzieć na jaką formę wyposażenia się zdecydować. Jednak w tej sytuacji podpowiemy, żeby postawić na oba mebelki. Każdy rodzic, który wyposaży się w łóżeczko stacjonarne oraz mobilny kosz mojżesza będzie czerpał z nich korzyści. Oba mają wiele zalet i doskonale sprawdzą się w różnych sytuacjach.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl