Lambrekin do pokoju dziecięcego – stylowa dekoracja okna

Do pokoju dziecięcego możemy wybrać zwykłą firankę i zasłonę, ale możemy także zdecydować się na bardziej stylowe propozycje. Gdy okno ma uzyskać szykowny wygląd, doskonałym wyborem będzie lambrekin!

Lambrekinami nazywamy dekoracyjne elementy wyposażenia wnętrz, które mają postać prostokątnego pasa tkaniny, który u dołu jest dekoracyjnie wykończony, na przykład ma ozdobne falbany czy marszczenia. Słowo to najczęściej stosowane jest w odniesieniu do tkanin, ale również lambrekiny wykonuje się z innych materiałów, na przykład drewna.

Najczęściej lambrekiny stosowane są jako krótkie zasłonki albo firanki umieszczane nad oknem. Zawiesza się je wtedy na drążku bezpośrednio przy szybie, ale mogą być także stosowane jako zamiennik firanek i zasłonek i umieszczone na tradycyjnym karniszu.

Lambrekiny także w pokoju dziecięcym

Lambrekiny doskonale nadają się do aranżacji wielu wnętrz – świetnie sprawdzą się do pokoju dziecięcego. Potrafią wprowadzić do niego elegancję i świetnie prezentują się między innymi we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim, francuskim, rustykalnym, glamour.

Jeśli chodzi o wzory, lambrekiny dziecięce najczęściej wykonujemy je z jednolitego materiału lub tkanin z wzorami jakie posiadamy w swojej ofercie. Wykańczane mogą być innymi detalami, na przykład kokardkami czy chwostem . Aby lambrekin prezentował się jeszcze efektowniej, umieszcza się w nim poliestrowe wypełnienie, które nadaje mu objętości.

Lambrekin na wymiar okna

Najlepiej zdecydować się na zamówienie lambrekinu na wymiar – wtedy będzie pasował perfekcyjnie do okna, w którym ma być zawieszony.

Takie ozdoby można zamówić na wymiar również przez internet. Wystarczy jedynie podać wielkość okna, aby lambrekin został wykonany zgodnie z tymi wymiarami.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl