Kocyk zamiast kołdry - obowiązkowe wyposażenie łóżeczka

Wyprawka dla noworodka nastręcza młodym rodzicom wiele problemów. Wszystkie przedmioty wydają się niezbędne, a równocześnie wybranie odpowiedniej marki czy modelu sprawia, że kupujący są mocno zagubieni z powodu szerokiej oferty rynku. Nie wiedzą, na co szczególnie zwracać uwagę podczas zakupu oraz jakie są cechy dobrego produktu dla noworodka. Tymczasem to właśnie te decyzje w dużym stopniu kształtują pierwsze miesiące życia niemowlęcia.

Noworodek przesypia niemal całą dobę, dlatego wybór odpowiedniego wyposażenia łóżeczka jest tym, któremu należy poświęcić najwięcej czasu. Mając na uwadze ryzyko śmierci łóżeczkowej oraz konieczność dbania o delikatny kręgosłup potomka, absolutnie nie wolno oszczędzać na tym, co przez pierwsze tygodnie będzie towarzyszyło niemowlakowi najczęściej. Istotnym jest również świadomość, że łóżeczko dziecka ma być przede wszystkim praktyczne i na pewno nie wymaga tych elementów wyposażenia, które towarzyszą łóżkom dla starszych dzieci. Po pierwsze, elementem, z którego należy zrezygnować, jest poduszka. jeszcze przez wiele tygodni będzie dla niemowlęcia zbędna. Po drugie, na początku również kołdra nie stanowi wymaganego elementu. Jest niepraktyczna i zbyt ciężka dla delikatnego ciałka, przez co dziecko czuje się przygniecione. Co więcej, może nawet przydusić noworodka dlatego przed jej wprowadzeniem należy poczekać przynajmniej do czasu aż dziecko wyjdzie z okresu noworodkowego.

Alternatywą dla kołdry i zarazem idealnym wyborem są wszelkie rodzaju kocyki dziecięce. Przede wszystkim charakteryzują się odpowiednimi rozmiarami, dzięki czemu łóżeczko nie jest wypełnione zwojami niepotrzebnego materiału, co znacząco wpływa na komfort noworodka. Po drugie, kocyki dziecięce są znacznie bardziej praktyczne od kołdry. Można owinąć nimi niemowlaka (tzw. spowijanie), tworząc u niego poczucie bezpieczeństwa, a także wykorzystać je podczas wszelkiego rodzaju spacerów czy podróży samochodem. Tym samym kocyk sprawdzi się zarówno w łóżeczku, jak i wózku czy foteliku samochodowym.

Inną zaletą kocyków dziecięcych jest to, że nie przegrzewają dzieci. Gospodarka cieplna noworodków niemalże nie istnieje, a nie są one w stanie samodzielnie odkopać się spod przykrycia, gdy jest im za gorąco, dlatego tak duże znaczenie ma przykrywanie ich czymś, co pozwoli na zachowanie optymalnej temperatury. Tego z kolei kołdra nie zapewni.

Wybierając kocyk dziecięcy, należy przede wszystkim kierować się nie jego rozmiarem, ale materiałem, z którego jest zrobiony. W ofercie baby d’Oro można znaleźć produkty wykonane jedynie z najlepszej jakości naturalnych materiałów. Bawełniane kocyki sprawdzą się szczególnie podczas cieplejszej pogody, a delikatne, pastelowe kolory pozwolą dopasować go do każdego wystroju. Zastosowana w kocykach bawełna jest dobrej jakości, dzięki czemu nie zniszczy się podczas prania i nie przestanie być przyjemna w dotyku.

Chłodniejsza pogoda i niższe temperatury wymagają nieco innych rozwiązań. I tutaj baby d’Oro znalazło alternatywę, mianowicie kocyki welurowe. Dotykanie ich sprawia prawdziwą przyjemność nie tylko rodzicom, ale również dziecku. Welur sam w sobie jest miękki, do tego jest bardzo ciepły, ale bez wrażenia nie przepuszczania powietrza, dlatego nie prowadzi do przegrzania dziecka. W przypadku największego chłodu natomiast, gdy myśl o kołdrze uporczywie powraca, jako alternatywę można zastosować pastelowe kocyki dzianinowe z warkoczem, które ochronią nawet przed mrozem.

Z zakupem pościeli do łóżeczka dziecka należy wstrzymać się do czasu aż nie wyjdzie on z okresu noworodkowego, a i później kocyki dziecięce okazują się mieć znaczną przewagę nad kołdrą. Są bardziej wielofunkcyjne i przede wszystkim bezpieczne.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl