Kącik do nauki w pokoju dziecięcym

Witamy w nowym roku szkolnym, który niesie ze sobą wiele obietnic, wyzwań i możliwości rozwoju dla naszych dzieci. Jednak rozpoczęcie roku szkolnego to nie tylko nowe podręczniki, to także szansa na stworzenie inspirującej i efektywnej przestrzeni do nauki. Odkryjmy razem, jak wykorzystać potencjał nowego roku szkolnego, by stworzyć optymalne warunki do nauki w domowym zaciszu.

Biurko to podstawa

Nowy rok szkolny to czas kiedy warto rozważyć zakup pierwszego biurka – przestrzeni do rozwijania umiejętności. Biurko można ustawić w pokoju niedaleko okna tak, żeby dostarczyć dziecku jak najwięcej naturalnego, dziennego światła. Szufladki, które są przy biurku zapewniają miejsce na przechowywanie artykułów dedykowanych do nauki. Mamy pewność, że zawsze będą pod ręką i tym samym szukanie ich po całym pokoju nie będzie rozpraszać naszego skupionego Starszaka. Kiedy Maluch nie jest jeszcze na tyle duży, żeby korzystać z biurka dobrze sprawdzi się stoliczek z jego własnym krzesełkiem przystosowanym do jego wzrostu.

Oświetlenie

Kiedy jesienią i zimą na zewnątrz szybko robi się ciemno będziemy potrzebować w pokoju dziecka dobrego oświetlenia. Żyrandole nie tylko dają dobry strumień światła, ale także stanowią świetny element ozdobny w pokoju. Lampki nocne na biurko to również „must have” wyposażenia dziecięcego pokoju. Tak naprawdę żyrandol i lampka często są elementami uzupełniającymi pokoik. Warto więc wybrać zarówno eleganckie i stylowe jak i funkcjonalne oświetlenie.

Miejsce do przechowywania

Warto mieć osobne miejsce do przechowywania książeczek, artykułów przeznaczonych do nauki czy materiałów plastycznych. Regał, który może stać niedaleko stoliczka lub biurka ma półki na widoku, które dzięki temu, że są ułożone od podłogi wzwyż pozwalają na świetną organizację. Rodzic może zadecydować co będzie w zasięgu ręki dziecka, co będzie mogło samo wziąć i do czego dosięgnąć. Wyższe półki mogą być zarezerwowane dla artykułów, które nie są aktualnie potrzebne dziecku lub takich, które przeznaczone są dla rodziców. Jeśli w domu jest Maluch wyższe półki mogą pomóc uchronić go przed zabawkami starszaka z drobnymi elementami.

Kącik do nauki, który jest ponadczasowy, stylowy i może rosnąć razem z pociechą jest doskonałą opcją dla rozwijającego się Malucha. Kupno mebli i dobór oświetlenia ułatwiające naukę dziecka to ważne decyzje dla każdego rodzica.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl