Jak zorganizować miejsce na zabawki?

Jednym z największych wyzwań, z jakimi borykają się rodzice jest bałagan w pokoju dziecięcym. Nie raz opiekunom trudno przejść obojętnie na widok porozrzucanych zabawek. Co na to poradzić? Otóż wystarczy odpowiednia organizacja pokoju dziecięcego i umieszczenie w nim akcesoriów do przechowywania a bałagan stanie się tylko wspomnieniem!

Organizacja i przechowywanie zabawek

Najlepszym sposobem na przechowywanie dziecięcych akcesoriów i zabawek są worki, kufry, kosze i organizery. Pojemniki te posłużą do utrzymywania porządku ale również do nauki sprzątania naszego Maluszka. Organizery mogą służyć nam w organizacji kosmetyków do pielęgnacji dziecka oraz pieluszek, które są niezbędne w okresie niemowlęcym. Idealnie sprawdzą się do przechowywania małych elementów zabawek. Uniwersalne organizery ze względu na swoją elegancję posłużą nie tylko w pokoju dziecięcym, ale możemy je również wykorzystać do organizacji naszych kosmetyków w łazience czy sypialni.
Drugim świetnym rozwiązaniem są praktyczne, pikowane worki do przechowywania zabawek. Dlaczego? ponieważ, nie tylko pozwalają utrzymać porządek w pokoju, ale również bez problemu wykorzysta się je w podróży jako bagaż podręczny. Do pikowanego worka który występuje w trzech praktycznych kolorach: różowym, błękitnym oraz szarym dziecko z łatwością może wrzucić swoje pluszaki czy ulubione drewniane i plastikowe zabawki.
Kolejną propozycją do uporządkowania zabawek w dziecięcym pokoju są zamykane kufry. Kufry to świetny pomysł na drobne elementy których jest wiele jak klocki czy puzzle. Po skończonej zabawie dziecko samodzielnie możne wszystko wrzucić do kufra i zamknąć. Takie zbieranie i wrzucanie zabawek to pierwsze próby sprzątania u najmłodszych. Dzięki temu dzieci uczą się porządku by w przyszłości umieć również układać na półkach inne przedmioty.

Kosze wiklinowe na mniejsze zabawki

Często największe wrażenie bałaganu sprawiają niewielkie przedmioty rozrzucone po pokoju. Chcąc, aby były one uporządkowane w jednym miejscu, warto pomyśleć o zakupie koszy wiklinowych w rozmiarach zależnych od naszych potrzeb: małym, średnim i dużym. Wyjątkowe, okrągłe uniwersalne kosze z kolekcji Cheverny dodadzą wnętrzu przytulnego charakteru i w łatwy sposób pozwolą na zachowanie porządku w pokoju dziecięcym. Oprócz funkcji praktycznej, są również doskonałą ozdobą, ponieważ występują w trzech najmodniejszych kolorach różu, błękitu i szarości, dlatego dopasowują się zarówno do pokoju chłopięcego, jak i dziewczęcego.

Odpowiednie akcesoria do przechowywania zabawek nie tylko pomogą w utrzymaniu ładu w pokoju Maluszka, lecz będą też pełnić funkcję dekoracyjną, wprowadzając do wnętrza przyjemną atmosferę i porządek.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl