Jak zadbać o spokojny sen dziecka?

Zanim zostaniemy rodzicami, snujemy wielkie plany co do tego, jak będzie wyglądała ta nasza nowa rzeczywistość. Spacery, wspólnie czytanie książeczek, wspólne zabawy i jedzenie posiłków. Wszystkie te wspaniałe chwile nadejdą, jednak wcześniej wspólne spędzanie czasu będzie wyglądało trochę inaczej. Młodych rodziców czeka spotkanie z małym człowiekiem, które bardzo dużo śpi. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę w wyborze wyprawki dla Maluszka, by zapewnić mu spokojny sen.

Zdrowy sen niemowlaka

Przede wszystkim zadbajmy o zdrowy sen naszej pociechy. Kiedy będziemy mieli wyspane dziecko, możemy powiedzieć, że i my jako rodzice będziemy „bardziej wyspani”. Higiena snu jest bardzo ważna dla niemowlaka. Sen jest dla dziecka jedyną szansą na regenerację organizmu. Maluch nie potrafi odpoczywać w taki sposób, jak dorosły. W czasie, w którym nie śpi, zaabsorbowany poznawaniem świata, ciągle wykorzystuje swoją energię.

Jak zatem zadbać o spokojny sen? Ważną kwestią są odpowiednie warunki do dobrego snu dziecka. Właściwa temperatura w sypialni to około 20 stopni Celsjusza, a pokój powinien być zaciemniony. Dodatkowo pomieszczenie powinno być ciche, co zapobiegnie nagłego wybudzaniu się dziecka.

Na jakie akcesoria i meble postawić w wyborze do wyprawki? Po pierwsze kierować się bezpieczeństwem! Najważniejszy mebel dla dziecka to zdecydowanie łóżeczko niemowlęce. Łóżeczka standardowe wybierane przez rodziców najczęściej mają rozmiar 120x60cm, ale wielu rodziców decyduje się na zakup łóżeczka mojżeszowego, czyli mobilnego łóżeczka, które jest mniejsze, przez co często praktyczniejsze na pierwsze miesiące użytkowania. Przy wyborze należy pamiętać o jakości, z jakich materiałów zostało wykonane łóżeczko. Warto zwrócić uwagę na certyfikaty bezpieczeństwa.

W pierwszych dniach życia noworodka istotne będzie dla niego poczucie bezpieczeństwa, aby mały szkrab czuł się bezpiecznie jak dotychczas będąc jeszcze w brzuchu mamy. Idealnie do tego przyda się rożek, który otuli Maluszka. Dobrze dobrany becik, który wykonany jest z oddychającego materiału zapewni komfort snu niemowlaka. Co jeszcze może zapewnić spokojny i bezpieczny sen naszego Maluszka? Śpiworek będzie odpowiedni do spania zarówno dla noworodka jak i większego niemowlęcia. W zależności od pory roku możemy wybierać kocyki, otulacze czy pieluszki. W chłodniejsze dni otulacze, rożki i kocyki sprawią, że nasz Maluszek poczuje się spokojniejszy i będzie mu ciepło. W okresie letnim do okrycia wspaniałe będą bambusowe pieluszki. Należy zwracać uwagę nie tylko na design, ale i wykonanie. Akcesoria powinny być wykonane z najwyższej jakości bawełny, idealne dla delikatnej skóry dziecka. Proponujemy miękkie i ciepłe kocyki wykonane z pluszu, ozdobione uroczym haftem konika na biegunach. Na zimowe dni dobrym pomysłem okazują się być także kocyki z weluru z przepięknymi, szykownymi lamówkami, które będą ekskluzywnym dodatkiem do wyprawki niemowlęcej.

Istnieje wiele poradników dotyczących odpowiedzi na pytanie jak zadbać o sen dziecka, naszym zadaniem jest stworzenie warunków do dobrego snu dziecka. Wprowadzenie wspomnianych rozwiązań i zapewnienie kilku artykułów umożliwiających spokojny sen przyczyni się do zapewnienia Maluchowi dobrego samopoczucia na cały dzień.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl