Jak wybrać idealny materac dla dziecka?

Spokojny i zdrowy sen to podstawa prawidłowego rozwoju. Warto zatem zapewnić swojemu dziecku jak najlepsze warunki do spania już od najmłodszych lat. Niezwykle ważny jest dobór odpowiedniego materaca. Na tym chcemy się skupić.

Noc na niewygodnym łóżku to prawdziwa udręka. Pewnie każdemu z nas zdarzyło się tego doświadczyć. Zadbajmy zatem o to, by nasza pociecha od pierwszych dni swojego życia mogła cieszyć się komfortowym snem. To, bez wątpienia, przełoży się na samopoczucie Maluszka.

Zdrowy sen podstawą prawidłowego rozwoju dziecka

Trzeba wziąć pod uwagę, że w pierwszych tygodniach życia dziecko przesypia większą część doby. Warto zatem zainwestować w dobrej jakości materac, który zapewni małym pleckom odpowiednie wsparcie. Jak pokazują najnowsze dane, nawet 90% dzieci w wieku szkolnym cierpi na problemy z kręgosłupem. Powodów może być wiele, między innymi niedostateczna aktywność, ale niewłaściwie dobrany materac również robi swoje.

Dobry materac dla dziecka nie powinien być ani zbyt twardy ani zbyt miękki. Powinien, przede wszystkim, odpowiednio podtrzymywać kręgosłup Malucha i nie wyginać się pod naciskiem. Ważną rolę odgrywa również wypełnienie materaca. Do wyboru mamy obecnie kilka opcji. Materac powinniśmy dobrać indywidualnie do potrzeb naszego dziecka. Jeśli na przykład nasz Maluszek ma skłonności do alergii, postawmy na antyalergiczne wypełnienie.

Jakie materace polecamy dla Twojego Maluszka?

Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się materace wykonane z surowców naturalnych, na przykład z włókna kokosa, łuski gryczanej czy trawy morskiej. Eksperci jednak ostrzegają, że tego typu wypełnienia mogą wywoływać uczulenia. W takich naturalnych materacach pod wpływem wilgoci mogą rozwijać się grzyby oraz pleśnie. Zdecydowanie lepiej postawić zatem na materace wykonane z pianki.

Na szczególną uwagę zasługują materace dla dzieci wykonane z innowacyjnej zimnej pianki, która uwalnia aktywne jony srebra. To sprawia, że szkodliwe mikroorganizmy w materacu są w naturalny sposób eliminowane. Srebro działa antywirusowo i skutecznie hamuje wzrost bakterii. Tego typu materac można dowolnie obracać. Cechuje się on wysoką elastycznością punktową, a dzięki specjalnej technice cięcia 3D zwiększa zdolność dopasowania do konturów ciała dziecka.

Wybierając materac, zwróćmy uwagę, by miał zdejmowany pokrowiec, dzięki czemu będzie można go wyprać.

Zadbaj o komfortowy sen Twojego Maluszka 

Dobry, wygodny materac pełni bardzo ważną rolę. Warto jednak zadbać również o inne aspekty. Przede wszystkim, pamiętajmy, że w pierwszych miesiącach życia nie układamy Maluszka na wysokiej poduszce. Główka powinna leżeć na bardzo niskiej poduszeczce.

Zadbajmy o odpowiednie oświetlenie w sypialni. Dobrze jest przyzwyczajać dziecko do ciemności. Kiedy zaśnie, gaśmy światło w pokoju. Jeśli się przebudzi, włączmy lampkę z łagodnym światłem, żeby go dodatkowo nie rozbudzić. Przed snem można włączyć Maluszkowi relaksującą, spokojną muzykę, która pomoże mu spokojnie zasnąć.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl