Jak urządzić pokój niemowlęcy?

Przed przyjściem Maluszka na świat Rodzice stają przed jednym z najprzyjemniejszych wyzwań. Urządzanie pokoju dla małej Pociechy to niezwykła przyjemność, bo przecież pragniemy dać naszemu Malcowi to, co najlepsze. Zanim przejdziemy do wyboru mebli i dekoracji, warto stworzyć wstępny szkic niemowlęcego pokoju i zastanowić się w jakiej kolorystyce i stylu ma być utrzymany.

Łóżeczko

Najważniejszym elementem w pokoju niemowlęcym jest łóżeczko. Warto upewnić się, czy te, na które się decydujemy posiada niezbędne certyfikaty i jest zgodne z europejskimi normami bezpieczeństwa. Dobrze, gdy łóżeczko posiada poziomy regulacji wysokości materaca, jak model z kolekcji Aspen czy Cap Ferrat. Łóżeczko powinno znajdować się w odpowiedniej odległości od okna.

Meble

W początkowym etapie życia dziecka korzystamy z dużej ilości ubranek, artykułów do pielęgnacji oraz zabawek i potrzebnych urządzeń. Warto zadbać o to, by wszystkie z tych przedmiotów były odpowiednio przechowywane. Doskonałym rozwiązaniem są komody oraz regały z kolekcji baby d’Oro. Odpowiednia ilość szuflad i półek pozwoli na pomieszczenie i posortowanie ubranek i zabawek. Na większe przedmioty, takie jak pościel, koce, dodatkowe poduszki, idealnym rozwiązaniem będzie pojemna skrzynia, która jednocześnie sprawdzi się jako element dekoracyjny. Ważne, by ilość mebli nie zabrała zbyt wiele przestrzeni pokoju Maleństwa.

Urządzając niemowlęcy pokój należy również zadbać o miejsce dla Mamy, które pozwoli na komfort karmienia lub usypiania Maluszka. Marka baby d’Oro posiada specjalne fotele do karmienia, w rozmaitych wariantach kolorystycznych. Fotele zostały zaprojektowane z myślą o karmiących Mamach i wyposażone w specjalnie wyprofilowane, wysokie oparcie. Taka konstrukcja zapewnia komfort oraz wsparcie dla kręgosłupa.

 Akcesoria

Warto pamiętać, że wzrok Maluszka kształtuje się w pierwszych latach jego życia, zadbajmy więc o specjalne oświetlenie, które nie będzie razić oczu naszego Dziecka. Lampki baby d’Oro subtelnie rozświetlają pomieszczenie i prezentują się niezwykle stylowo. Na uwagę zasługują również koszyki baby d’Oro, które nie dość, że uroczo się prezentują, to pozwolą także na odpowiednie przechowywanie drobnych przedmiotów.

Pokoje niemowlęce powinny być przytulne i dawać poczucie bezpieczeństwa. W stworzeniu takiej atmosfery pomogą również drobne przedmioty, takie jak ramka z rodzinnym zdjęciem, pluszowe maskotki czy pompony.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl