Jak urządzić pokój niemowlaka?

Przygotowanie się do roli rodzica to fantastyczny czas. Jako przyszli opiekunowie możemy korzystać z blogów i poradników dla rodziców. Możemy dowiedzieć się jak przygotować się do ciąży oraz narodzin dziecka. Kolejnym etapem każdego przyszłego rodzica jest zagospodarowanie przestrzeli dla Maleństwa, które pojawi się na świecie.

Projekt wyjściowy

Biorąc pod uwagę wszystkie dostępne opcje i trendy w projektowaniu pokoju dziecka, pokój dziecinny nie powinien być przesycony kolorami. Jeśli kochasz nowoczesność i harmonię, proponujemy meble z naszych kolekcji. Sprawdzą się w pokoju dziecka przez wiele lat. 

Tworząc pokój dla Maluszka, który jest praktyczny, bezpieczny i będzie świetnie wyglądał, należy pamiętać o następujących wskazówkach:

  • Wybierz kolor przewodni, najlepsze będą pastelowe kolory oraz biele i szarości. Unikajmy agresywnych, ostrych kolorów, które są drażniące dla Maluszka
  • Zdecydowanie najlepsze będą trwałe, bezpieczne tkaniny i dywany, które można łatwo czyścić
  • Polecamy meble, które rosną razem z dzieckiem
  • Skoncentruj się na stworzeniu uporządkowanego pokoju dziecięcego z mnóstwem opcji przechowywania, które ułatwią porządkowanie
  • Zadbaj o elementy dekoracji: napisy ozdobne, poduszki dekoracyjne, akwarele, które wprowadzą bajkowy nastrój do pokoju Twojego dziecięcego.
  • Pozostaw dużo miejsca na podłodze, aby dziecko mogło się w tej przestrzeni swobodnie poruszać.

Wybór mebli dziecięcych

Łózko dla dziecka to podstawowy mebel od pierwszego dnia życia. Wyboru dokonujemy z wyprzedzeniem, a potem cieszymy swoje oczy pięknym nowym meblem. Wybierając łóżeczko, pamiętaj o doborze odpowiedniego materaca, który będzie bezpieczny i w naturalny sposób zmniejszy liczbę szkodliwych mikroorganizmów w materacu.

Polecamy też nowoczesne rozwiązania takie jak kosze mojżeszowe, w pierwszych miesiącach życia mogą ułatwić wiele spraw organizacyjnych w domu z racji swojej mobilności. 

Wybierając meble, kierujmy się trwałością i doskonałą jakością. W naszym sklepie meble wykonane są z najlepszych bezpiecznych materiałów, które pozwolą wyposażyć pokój na długie lata. Spełniają one bowiem nomy bezpieczeństwa EN 1727:1998. Lakiery używane w produkcji są bezpieczne dla dzieci, posiadają świadectwa higieniczne PZH. Odpowiadają również wymogom normy europejskiej EN 716-1:1995.

Pokój dziecka to idealne miejsce, aby rozbudzić poczucie estetyki od najmłodszych lat. Jako rodzice powinniśmy stworzyć przestrzeń w której Maleństwo będzie się komfortowo rozwijać.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl