Dekoracje ścienne w pokoiku Malucha

Stylowe i przytulne dekoracje ścienne odgrywają niezwykle ważną rolę w tworzeniu przestrzeni pokoju Malucha. To one nadają charakter i osobowość całemu pomieszczeniu, jednocześnie spełniając oczekiwania zarówno dziecka, jak i rodzica.

Pokój jako bajkowa kraina

Bajkowa kraina na suficie to jedno z miejsc, gdzie dekoracje mogą rozkwitnąć. Wyobraźnia dzieci nie zna granic, a sufit może stać się miejscem dla ich marzeń. Położony na łóżku maluch może spoglądać na balon dekoracyjny, który staje się źródłem niesamowitych opowieści. Dla młodszych dzieci to rodzic wciela się w rolę przewodnika do krainy fantazji, korzystając z elementów dostępnych w pokoju. Dzięki temu balon staje się środkiem transportu do bajkowego świata, gdzie nie ma żadnych ograniczeń, a jedynym pilotem jest rodzic. Jego opowieści o podróżach balonem przenoszą Malucha w niezwykłe miejsca, a stonowane kolory balonu pomagają uspokoić małego odkrywcę.

Obrazki do pokoju dziecka

Delikatne obrazki na ścianach pokoju są kolejnym doskonałym uzupełnieniem wystroju. Ich pastelowe, spokojne kolory tworzą przytulną atmosferę, idealną do wyciszenia przed snem. Obrazki często przedstawiają ulubione postacie malucha, takie jak urocze zwierzątka czy uśmiechnięte chmurki. Jednak dekoracje te nie pełnią tylko funkcji estetycznej. Każdy element na obrazkach może stać się punktem wyjścia do fascynujących opowieści, a rodzic, jako najlepszy przewodnik po świecie wyobraźni, może wcielić się w rolę narratora tajemniczych historii.

Stylowe dopełnienie pokoju

Jeśli zdarzy się, że obecne dekoracje zaczną się nudzić lub pokoik Malucha będzie potrzebować odświeżenia, można spróbować dodać coś "ekstra". W tym celu idealnie sprawdzą się kokardy, które można zawiesić obok obrazków. Kokardy te, podobnie jak obrazki, charakteryzują się stonowanymi, pastelowymi kolorami, co sprawia, że doskonale komponują się ze ścianami i tworzą spójną całość. Wybierając kokardy w innym kolorze, można stworzyć przyjemny kontrast lub wprowadzić nowy element do przestrzeni pokoju Malucha.

Dekoracje nie tylko zachwycają wzrok, ale również wspierają rozwijanie wyobraźni dziecka. Jednocześnie stanowią doskonały pretekst do tworzenia kreatywnych i wartościowych opowieści przez rodzica. Dzięki nim pokój Malucha staje się magicznym miejscem, gdzie marzenia ożywają, a wyobraźnia kwitnie.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl