Aranżacje pokoju dziecięcego

Każdy rodzic prędzej czy później będzie musiał sprostać zadaniu, jakim jest aranżacja pokoju dziecięcego. Kolor jaki zostanie wybrany do pokoju jest kwestią indywidualną i decyzja powinna zostać podjęta przez rodziców. Jeżeli dziecko jest już w stanie samo zdecydować jaki kolor lubi to pozwólmy mu mieć wpływ na wygląd jego własnego pokoju. Od początku życia dziecka ważna jest aranżacja pokoju dziecięcego. Istotne jest prawidłowe rozmieszczenie łóżeczka, stolika, biurka, komody czy szafy. Pokój musi być dla dziecka bezpieczny oraz funkcjonalny.

Aranżacje pokoju dziecięcego

Nie każdy ma w sobie duszę architekta, dlatego warto zasięgnąć profesjonalnej opinii lub rad najbliższych. Te rady i opinie pewnie będą się pokrywać. Ważne jest to, aby wystrój pokoju dziecięcego był radosny, ponieważ dziecko ma się czuć w nim szczęśliwe, a czasy dzieciństwa mają być beztroskie. Inna rada to ta, aby pokój był funkcjonalny. To nie powinno nikogo dziwić, ponieważ trzeba zapewnić dziecku odpowiednie warunki do zabawy oraz osobne do snu. Jest to miejsce, które ma w sobie łączyć te dwie funkcje i rozmieszczenie mebli nie może być przypadkowe. I oczywiście każdy powie, że pokój dziecięcy ma być "ładny". Dla każdego znaczy to coś innego, ponieważ każdy ma inne gusta. Jednak można zaczerpnąć wielu inspiracji związanych z pokojem dziecięcym. Wnętrza pokojów dziecięcych są do siebie podobne właśnie tym, że są piękne. Mają tą jedną wspólną cechę. Dziecko dzięki temu uwrażliwia się na piękno i brzydotę. Ich pokój musi im się kojarzyć z pięknem. Poprzez dobrze dobrany pokój dla dziecka wpływamy na jego poczucie estetyki, które będzie mu towarzyszyło przez całe życie.

Jaki wybrać kolor do pokoju dziecięcego?

Tutaj jest wiele opcji do wyboru. Od dłuższego czasu można zaobserwować trend w wystrojach pokoików dziecięcych - są to jasne ściany, często białe. Wnętrze pokoju z jasnymi ścianami staje się optycznie większe i bardziej rozświetlone. Pokój staje się wtedy przyjemny, a nie przytłaczający. Pamiętajmy, że dla dziecka jego pokój to nie tylko pokój zabaw, ale także miejsce do spania i nauki. Przy jasnych ścianach można zastosować różne kolorowe akcenty np. jedna ściana w innym kolorze, lub kolorowe obrazki czy naklejki na ścianę. Na pewno znajdą się w pokoju zabawki i pluszaki, które dodadzą wielu kolorów. Nowoczesne pokoje dziecięce charakteryzują się także fototapetami, które całkowicie zmieniają wystrój wnętrza.

Jakie rozmieszczenie mebli w pokoju dziecięcym będzie odpowiednie?

Projekt pokoju dziecięcego jest ważną sprawą. Najlepiej przeznaczyć na projektowanie pokoju sporo czasu i zastanowić się na spokojnie, jak podzielić pokój na strefy. Najlepiej uwzględnić każdą z nich - strefa zabawy, snu i wypoczynku, garderoby oraz kreatywności i nauki. Ostatnia strefa jest bardzo ważna, a jej umieszczenie w pokoju nie może być przypadkiem. Aby zapewnić najlepsze warunki do nauki i kreatywności ustawmy biurko w miejscu, do którego dociera najwięcej światła. Strefa zabawy wymaga najwięcej wolnej przestrzeni np. do tańczenia lub budowania różnych rzeczy z klocków. Dodatkowo trzeba pamiętać, że wszystkie zabawki muszą mieć swoje miejsce. Kolejne meble lub pudełka zajmują wiele miejsca, dlatego też powierzchnia do tej strefy jest bardzo istotna.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl