Aktywność od pierwszych miesięcy życia

Młodzi rodzice często zadają sobie pytanie: jak ćwiczyć z niemowlakiem? Czy jest to w ogóle możliwe na wczesnym etapie życia. Czy tak małe dziecko może już ćwiczyć…? Oczywiście, że tak! Do tego będzie potrzebna specjalna mata, która będzie idealna do codziennych treningów! 

Ruch to podstawa

Wskazane jest, aby w życiu niemowlaka bardzo szybko wprowadzić wspólne zabawy i ćwiczenia, które mają na celu kształtowanie jego rozwoju psychoruchowego. Bez wątpienia Maluszki rozwijają się bardzo szybko a ćwiczenia, które można wykonać na matach niemowlęcych mają za zadanie kształtowanie równowagi oraz motoryki dziecięcej. Na tego typu macie rodzice wraz z pociechami mogą wykonywać różnego rodzaju ćwiczenia. Cudowna i funkcjonalna beżowa mata do zabawy w urocze mini kwadraciki z poduszeczką ozdobiona uroczą falbanką będzie idealna do tego typu aktywności. Dzięki swojej grubości i puszystości idealnie izoluje się od podłoża, dlatego zapewnia wspaniałą ochronę przed zmarznięciem. Uniwersalny, ciepły kolor pięknie dopełni każde wnętrze pokoju dziecięcego.

Różne formy aktywności

W jaki sposób można ćwiczyć na dziecięcej macie? Połóżmy na niej zabawkę w zasięgu wzroku dziecka, dziecko połóżmy na brzuszku i niech próbuje podnosić główkę. Do aktywności niemowląt w leżeniu na pleckach idealnie sprawdzi się stojak edukacyjny Baby Gym. Stojak wykonany jest z naturalnego drewna w kolorze białym na którym możemy zawiesić dedykowane mu zabawki. Błękitne zawieszki z motywem ukochanych przez dzieci słoników, a także welurowa, biała chmurka stymulują ruchowo-poznawczy rozwój Maluszka. Z czasem stojak może odgrywać rolę mobilnego gryzaka i ulżyć niemowlęciu w okresie bolesnego ząbkowania. Warto dodać, że zabawa na macie jest całkowicie bezpieczna, matę kładziemy na podłodze i dziecko się nie zsunie i nie spadnie z wysokości.

Zabawy na macie są wspaniałą formą aktywności. Można położyć obok niej dowolne akcesoria i zająć w ten sposób dziecko, dbając o jego aktywność w ciągu dnia. Takie ćwiczenia wśród niemowlaków mają niebywałe znaczenie dla ich prawidłowego rozwoju.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl