10 rzeczy, które musisz mieć w wyprawce dla dziecka

Najpotrzebniejsze akcesoria dla niemowląt, które naszym zdaniem są niezbędne dla każdej młodej mamy. Ułatwienie sobie codziennych czynności i zapewnienie bezpieczeństwa dziecka to kwestie priorytetowe.

Podstawowe artykuły do wyprawki

Od czego zacząć kompletowanie wyprawki? Każda przyszła mama zadaje sobie to pytanie.

Odpowiedzmy sobie zatem na pytania. Czego będzie potrzebować nasze Maleństwo po urodzeniu oraz czego my jako mamy będziemy potrzebować do ułatwienia zadań macierzyństwa?

Pierwsze co na myśl przychodzi to miejsce do spania. Łóżeczko ze szczebelkami, będzie idealne w ciągu nocy. Zaleca się, żeby dziecko przez pierwsze tygodnie życia spało w swoim łóżeczku, jednak z rodzicami w tej samej sypialni. Do snu w ciągu dnia wspaniałym rozwiązaniem będzie kosz mojżeszowy. To bardzo wygodne i bezpieczne miejsce do spania noworodka, w dodatku przenośne. Młoda mama będzie mogła mieć swoją pociechę „na oku”.

Czym zatem przykryć dziecko? Wybieramy pościel i koniecznie prześcieradło z gumką dostosowane do kosza mojżeszowego oraz łóżeczka. Otulacze i kocyki dopełnią naszą wyprawkę. Na sen niemowlęcia jesteśmy przygotowani.

Komfortowe i higieniczne przewijanie zapewni nam odpowiednio przygotowane do tego celu miejsce. Przewijak powinien mieć delikatny pokrowiec z uwagi na to, że nasze Maleństwo w tym miejscu leży często bez ubranek. Welurowe pokrowce są bardzo łatwe do prania, a w dodatku nie tracą na swoich właściwościach i wyglądzie. Dodatkowo w tej przestrzeni powinno się znaleźć miejsce na organizer. Posłuży do organizacji artykułów higienicznych i kosmetyków.

Jako przyszli rodzice musimy koniecznie wyposażyć się w wiele kompletów ubranek. Do przechowywania odzieży niemowlęcej polecamy nasze komody z przewijakiem na które, możemy położyć przewijak.

W wielu artykułach i książkach nie jest polecana za przykład lampka nocna. Naszym zdaniem to niezbędny element wyprawki i wyposażenia pokoju niemowlaka. Lampka dająca niewielkie światło jest konieczna w nocy podczas wstawania do karmienia.

W artykule wymienione zostały najważniejsze akcesoria i meble do pokoju dziecięcego, które są niezbędne od pierwszych dni życia dziecka. Stosując się do proponowanej listy 10 rzeczy, nic nam nie umknie, a po zakupie na pewno wszystko dobrze wykorzystamy.

Wszystkie omawiane artykuły można znaleźć w naszym sklepie:

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl